skrzyżowanie Dmowskiego i Hetmańskiej fot. UMP

Na skrzyżowaniu Dmowskiego/Hetmańska będzie bezpieczniej!

Poszerzenie wysepek dla pieszych i likwidacja lewoskrętu z Hetmańskiej w Dmowskiego. To pierwsze działania, które mają sprawić, że na tym skrzyżowaniu będzie bezpieczniej.

Decyzje o jak najszybszych zmianach na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego zapadły po tragicznym wypadku, do jakiego doszło tu 5 czerwca. 8-letni chłopiec, przebiegając przez ulicę na czerwonym świetle, wpadł pod tramwaj i mimo reanimacji zmarł tego samego dnia.

Przy okazji tego tragicznego zdarzenia rodzice dzieci ze szkoły sąsiadującej ze skrzyżowaniem przypomnieli, że od kilku lat prosili władze miasta o jakiekolwiek działania, które zwiększyłyby bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Bo miejsce jest bardzo niebezpieczne i często dochodzi tam do kolizji oraz wypadków. Ulica Hetmańska – tuż po Głpogowskiej – jest drugą najbardziej wypadkowa ulicą w Poznaniu. Dwa lata temu wysłali pismo do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o działania zwiększające bezpieczeństwo, na przykład zamontowanie barierek.

ZDM jednak odpisał, że niewiele da się w tym miejscu zrobić, a już na pewno nie da się zamontować barierek. Na chodnikach jest po prostu na to za mało miejsca. Zmieniono cykl świateł, by wygodniej przechodziło się pieszym przez sdkrzyżowanie, ale niewiele to dało.

Teraz jednak okazało się, że pewnie zmiany są możliwe. Szczegóły jeszcze są ustalane, ale już wiadomo na pewno, że azyle dla pieszych będą szersze, by piesi czuli się bezpieczniej. Zostanie też zamknięty lewoskręt z Hetmańskierj w Dmowskiego dla jadących od Głogowskiej. Prace powinny się rozpocząć już w najbliższym czasie. Żeby poprawić bezpieczeństwo jak najszybciej pierwsze zmiany będą wprowadzone w formie tymczasowej, a w przeciągu następnych miesięcy – na stałe. Szczegóły zmian będą znane 14 czerwca.

UMP, el, fot. UMP

1
Dodaj komentarz

avatar
H H (FB)
H H (FB)

Brak słów!!!! Paraliż skrzyżowania, bo małolat (“) wleciał na czerwonym pod tramwaj.