Na PST prace trwają. Czy zdążą do czerwca?

prace na PST fot. ZTM

Modernizacja pierwszej części trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju już się zakończyła, jednak dla mieszkańców Piątkowa znacznie bardziej istotna jest ta druga część, na której prace wciąż trwają. Co słychać na tej budowie?

Od 24 grudnia trasą Pestki od centrum do ulicy Słowiańskiej już kursuje tramwaj linii numer 3. Na pozostałej części trasy, do Słowiańskiej do osiedla Sobieskiego, nadal trwają prace remontowe, a jak zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego, są one bardzo zaawansowane.

Zakończone już są roboty podtorowe w kierunku osiedla Sobieskiego, trwa montaż nawierzchni torowej. Na trasie między Słowiańską a Kurpińskiego już można oglądać zamontowane tory. Z kolei na odcinku do przystanku Aleje Solidarności zakończono prace związane z budową nawierzchni z tłucznia.

W torze biegnącym w stronę pętli wykonano zabudowę ścianek peronowych na wszystkich przystankach. Natomiast w lutym na przeciwległym torze biegnącym w stronę centrum będzie prowadzona zabudowa ścianek na przystankach Lechicka oraz Kurpińskiego.

Przypomnijmy, że remont ma się zakończyć na przełomie maja i czerwca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: