Murowana Goślina fot. UMiG Murowana Goślina

Murowana Goślina pomaga służbie zdrowia

150 kombinezonów z atestem, 1000 rękawic jednorazowych, 40 litrów płynu do dezynfekcji i 15 par gogli. To tylko niewielka część darów, które udało się zebrać mieszkańcom Murowanej Gośliny dla służby zdrowia. A zbierają dalej!

„Pomoc dla Służb Medycznych od mieszkańców Murowanej Gośliny” – tak nazywa się grupa mieszkańców założona na Facebooku, głównie w celu pomocy rzeczowej oraz zakupu niezbędnych środków ochrony osobistej dla służby medycznej z gminy.

Do wczoraj zebrano prawie 150 kombinezonów z atestem pozyskane od zaprzyjaźnionych firm, które chcą pozostać anonimowe, w gotówce 3664 zł, 1000 rękawic jednorazowych, 40 litrów płynu do dezynfekcji, 15 par gogli przylegających spełniających wszelkie normy ochronne, 250 litrów wody, batony, przekąski oraz ciepłe posiłki dla ratowników.

Do zbiórki przyczyniło się ponad 450 osób które aktywnie działają w grupie i nie są obojętne na potrzeby ratowników.
“Nie jesteśmy w stanie wszystkich wymienić, ale możemy powiedzieć: “ogromnie dziękujemy!” – piszą wzruszeni członkowie grupy.

Jednak akcja trwa nadal, bo nadal brakuje sporo sprzętu. Bardzo potrzebne są ozonatory do karetek, maski ochronne, kombinezony, płyn do dezynfekcji, a także restauracje, które zechcą dostarczać jedzenie dla ratowników w poszczególne dni (czwartek, piątek). Brak czasu między zgłoszeniami uniemożliwia znalezienie czasu na przygotowanie posiłków.

Wspierać też można finansowo na konto: Stowarzyszenie Jedna Chwila
89 1090 1463 0000 0001 3370 9340
w tytule koniecznie: Darowizna Ratownicy Medyczni.
Numer konta jest przeznaczony tylko na ten cel.

UMiG Murowana Goślina, el

Dodaj komentarz

avatar