Multipleks idzie do rozbiórki. Po 25 latach Multikino 51 przestanie istnieć

Multikino 51 fot. PIM

Spółka NP16 z Warszawy złożyła wniosek do urzędu miasta o pozwolenie na rozbiórkę budynku. To oznacza, że po 25 latach Multikino 51 przestanie istnieć.

O decyzji rozbiórki poinformowała Gazeta Wyborcza – spółka NP16 z Warszawy jeszcze nie ogłosiła swojej decyzji oficjalnie. Na stronie Multikina 51 jest normalnie wyświetlany repertuar i nie ma słowa o zamknięciu, jednak wniosek w sprawie rozbiórki został złożony do urzędu 27 lipca.

Co powstanie na miejscu Multikina i przylegającego do niego parkingu na ponad 200 samochodów? Teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który stanowi, że może tu powstać zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Jest to jednak także strefa ochrony konserwatorskiej.

Spółka NP16 we wniosku podała, że ma tam powstać nowy budynek o maksymalnie sześciu kondygnacjach. Jego projektantem jest Maciej Krzymień z firmy AMKB Architektura & Budownictwo, który potwierdził informacje Gazety Wyborczej, jednak nie podał żadnych dodatkowych, tłumacząc się klauzulą poufności, zawartą w umowie, którą podpisał.

Multikino 51 w Poznaniu powstało w 1998 roku na terenie dawnych stadionów Akademii Wychowania Fizycznego. Było pierwszym multipleksem w Poznaniu – miało osiem sal kinowych, dzięki czemu filmy mogło w nim oglądać na raz prawie 2 tysiące widzów.

Podziel się: