Multikino 51 w Poznaniu zostanie wyburzone. Ale kiedy?

Multikino 51 fot. PIM

Od czasu podania informacji o złożeniu wniosku w urzędzie miasta o wyburzenie Multikina 51 przy ul. Królowej Jadwigi nie milkną spekulacje co do terminu, w którym najstarszy multipleks w Polsce miałby zostać wyburzony. Jego właściciel postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie.

Informację o złożeniu wniosku o wyburzenie obiektu podano 30 lipca. teraz, jak informuje “Rzeczpospolita”, Multikino SA, spółka należąca do grupy Vue International, potwierdziła w oświadczeniu decyzję o zamknięciu Multikina 51, ponieważ umowa dzierżawy działki, na której jest zbudowane, zawarta 16 września 1996, dobiega końca. Spółka nie zamierza jej przedłużyć, poinformowała też, że plany nowego właściciela nie przewidują w nieruchomości, która tam powstanie, funkcji kinowej. Jednak multipleks będzie działał jeszcze co najmniej do 1 kwartału 2025 roku.

Przypomnijmy, że Multikino 51 działa od 1998 roku, a 27 lipca do Urzędu Miasta w Poznaniu wpłynął wniosek o pozwolenie na jego rozbiórkę. Złożył go przyszły właściciel działki wspólnie z aktualnym – trwa właśnie finalizowanie procesu sprzedaży działki.

Podziel się: