MPK szuka pracowników. Także na targach edukacyjnych

przystanek Bałtyk autobus tramwaj fot. ZTM

Mechanicy, spawacze, elektronicy, elektrycy i elektromonterzy. No i oczywiście także kierowcy. Wszyscy ci specjaliści, jeśli szukają pracy, mogą od razu zgłosić się do MPK Poznań. Spółka szuka chętnych także na Arenie Zawodów i targach edukacyjnych.

Kierowca i motorniczy znajdą pracę w MPK od ręki – o tym wiedzą wszyscy. Jednak to nie jedyni specjaliści, jakich chciałaby zatrudnić poznańska spółka. Poszukiwani są także mechanicy, spawacze, elektronicy, elektrycy i elektromonterzy, bo wszystkich tych specjalistów brakuje w MPK.

Dlatego przedstawiciele MPK biorą udział w imprezach edukacyjnych przeznaczonych dla młodych ludzi zastanawiających się, jaki zawód wybrać – i tam opowiadają o specyfice pracy w swojej firmie. 28 lutego wzięli udział w Arenie Zawodów na MTP, gdzie między innymi pokazywali, czym się zajmuje elektromechanik. Będą także obecni na VII Targach Edukacyjnych i Zawodów, organizowanych przez Młodzieżową Radę Miejską Kostrzyna 3 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie.

Spółka objęła też patronatem klasę kształcącą w zawodzie elektromechanik samochodowy w Zespole Szkół Samochodowych. Uczniowie kolejnych roczników tej klasy odbywają praktyki zawodowe w zajezdniach przy ul. Warszawskiej i Kaczej, zdobywając przydatną wiedzę i umiejętności, a pierwsi absolwenci już podjęli pracę w MPK.

Rekrutacja na wolne stanowiska cały czas trwa.
„Obecnie poszukiwane są m.in. osoby zainteresowane pracą na stanowiskach: mechanik samochodowy, spawacz, malarz/lakiernik, monter torów, elektronik, elektryk taboru szynowego, elektromonter maszyn i urządzeń, elektromonter aparatury urządzeń​ trakcyjnych” – informuje MPK Poznań. – „Ze wszystkimi aktualnymi ofertami pracy można zapoznać się w zakładce Pracuj u nas na stronie MPK. Przez cały czas są także poszukiwani kierowcy autobusów. MPK Poznań prowadzi również nabór na kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej, który ma rozpocząć się w kwietniu. Jest on bezpłatny dla osób, które po zdaniu egzaminu przez trzy lata będą pracować w przedsiębiorstwie (w momencie rozpoczęcia pracy, po kursie, oferowane jest wynagrodzenie w wysokości 4760 zł brutto, w tym premia, ale kwota ta wzrasta wraz ze stażem pracy. Osoby posiadające prawo jazdy kat. C lub D, które udokumentują swoje doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowcy, będą miały „zaliczony” staż w innej firmie, co wiąże się z wyższym uposażeniem już na starcie”.

Kandydaci na kierowców MPK muszą mieć ukończone 21 lat, wykształcenie minimum zawodowe i prawo jazdy min. kat. B. Nie mogą też być karani, a w pracy bardzo im się przyda odporność na stres, dyspozycyjność, sumienność i wysoka kultura osobista.

fot. archiwum / ZTM (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:

Ostatnio dodane: