MPK Poznań chce kupić nowe tramwaje. Przetarg już ogłoszony

Motorniczy, tramwaje fot. MPK Poznań

Będzie ich co najmniej dziesięć, niskopodłogowych i dwukierunkowych – takie tramwaje chce kupić MPK Poznań. Przetarg na zakup tramwajów dwukierunkowych został już ogłoszony, a zainteresowani mogą składać oferty do 26 kwietnia.

Tramwaje, które chce kupić MPK Poznań, mają być nie tylko dwukierunkowe i niskopodłogowe, ale też wieloczłonowe o długości od 30,5 do 32,5 m, z klimatyzacją w całym pojeździe, energooszczędnym oświetleniem LED oraz kompletem wewnętrznych i zewnętrznych tablic informacyjnych.

Dostawca tramwajów musi też zapewnić serwis gwarancyjny oraz specjalistyczne wyposażenie zajezdni, niezbędne do ich eksploatacji, a także oprogramowanie serwisowe oraz startowy zestaw części eksploatacyjnych i zamiennych, czyli tak zwany pakiet naprawczy. Będzie musiał także przeprowadzić kompleksowe szkolenia w zakresie obsługi pojazdów, w tym prowadzenia przeglądów i napraw. Przetarg zakłada również możliwość zakupu kolejnych, maksymalnie dwudziestu takich samych pojazdów, bo docelowo MPK myśli o kupnie nawet 30 takich tramwajów.

Przypomnijmy, że obecnie MPK Poznań posiada 33 tramwaje dwukierunkowe: Moderusy Beta, Gamma oraz trzy wysłużone GT8/0. Są one niezwykle przydatne przy wszelkiego rodzaju remontach, bo dzięki dwóm kabinom motorniczych można je puścić na trasy, na których pętla jeszcze nie jest gotowa. Obecnie właśnie dzięki takim tramwajom jest możliwa obsługa trasy na Naramowice oraz linii wahadłowych, na przykład z Zawad do placu Wielkopolskiego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: