Motocyklista zderzył się z rowerzystą. Lądował śmigłowiec LPR

wypadek Brodziszewo fot. KP PSP Szamotuły

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Brodziszewo pod Szamotułami. Na drodze wojewódzkiej nr 187 zderzyli się motocyklista i rowerzysta. Obaj kierowcy wymagali pomocy medycznej, a jeden z nich został przewieziony śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu.

Do wypadku doszło 13 maja po godzinie 10.00 – o 10.21 na miejsce wypadku zostały wezwane służby: oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także Zespół Ratownictwa Medycznego i policja, wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali motocykl, który zderzył się z rowerem – informuje ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły. – Kierujący znajdowali się w pobliżu i wymagali pomocy medycznej. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.

Jeden z kierowców został przewieziony śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu, natomiast drugi pojechał karetką do szpitala w Szamotułach. Przyczyny wypadku ustala policja.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: