Motocyklista uderzył w drzewo. Trafił do szpitala

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do groźnego wypadku doszło w nocy z 15 na 16 czerwca, 15 minut po północy w miejscowości Osiniec koło Gniezna. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Z obrażeniami trafił do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, 34-letni mieszkaniec gminy Gniezno, jadący motorowerem od strony Szczytnik Duchownych w kierunku Gniezna, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

“Poszkodowany z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala” – informują policjanci z KPP w Gnieźnie. – “Mężczyźnie, z uwagi na podejrzenie kierowania motorowerem w stanie po spożyciu alkoholu pobrano krew do badań. Przypominamy, że nadal trwa akcja “Jednośladem bezpiecznie do celu”. W jej ramach policjanci przypominają o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa. W szczególności przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz bycia widocznym na drodze”.

Policjanci przypominają, że droga jest dla wszystkich – i wszyscy korzystający z niej mają swoje prawa oraz obowiązki, których należy przestrzegać. To właśnie pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.

Podziel się: