Morawiecki: „nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy”

Mateusz Morawiecki fot. KPRM

Po burzy, jaka się przetoczyła przez media w sprawie rządowych 30 mln zł nagród dla piłkarzy i trenerów polskiej reprezentacji w piłce nożnej – głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. I zapewnił, że premii od rządu dla piłkarzy nie będzie.

Przypomnijmy, że informację o zaplanowanych 30 mln zł dla polskich piłkarzy za to, że wyszli z grupy, podały ogólnopolskie media.

Premier opublikował wpis na swoim profilu facebookowym poświęcony właśnie tej sprawie. Pisze w nim, że „po 36 latach nasza Reprezentacja wyszła z grupy i zagrała w 1/8 finału Mistrzostw Świata. To wielka radość! Odpadliśmy z dalszej gry w fazie pucharowej Mundialu, ale zagraliśmy dobry mecz z obecnym mistrzem świata – reprezentacją Francji. Polacy podjęli rzuconą rękawicę”.

Mateusz Morawiecki przyznał też, że poziom finansowania polskiej piłki jest od wielu lat problemem, a wiadomo, że sukcesy i gra na wysokim poziomie są tam, gdzie są wielkie pieniądze.
„Uważam, że rolą Państwa jest wspieranie rozwoju tej najpopularniejszej dyscypliny sportu” – napisał. – „Dotyczy to przede wszystkim środków na szkolenie młodzieży, budowy infrastruktury, ale także rozwoju i wsparcia talentów. Na te cele będziemy przeznaczać dodatkowe środki. Udany występ Polaków na Mundialu jest dobrą okazją do rozpoczęcia dyskusji na temat przyszłości polskiej piłki”.

Jednak nie oznacza to, że piłkarze dostaną rządową nagrodę, bo to nie rząd powinien te nagrody fundować, jak uważa premier.
„Uważam również, że nagradzanie za wyniki na najbardziej prestiżowych turniejach jest ważnym elementem całości systemu i zarazem rolą Związku oraz głównych sponsorów” – napisał. – „Na koniec wprost: nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy.

Podziel się: