Montaż separatorów na Wildzie w Poznaniu. „Mają powstrzymać kierowców przed wjazdem na trawę”

ul. 28 Czerwca 1956, zielone torowisko fot. PIM

Mają oddzielić jezdnię od torowiska tramwajowego, bo nadal niektórzy kierowcy mają problemy z rozróżnieniem. Na ul. 28 Czerwca 1956 r. na łuku w rejonie ulic Krzyżowej i Kilińskiego będą montowane separatory.

Wszystko z powodu zielonego torowiska, które od ubiegłego roku, od remontu tego odcinka torowiska, znajduje się na ul. 28 Czerwca 1956 r. na Wildzie, na odcinku pomiędzy ul. Wierzbięcice a rejonem ul. Krzyżowej i Kilińskiego. Wielu kierowców jeszcze go nie zauważyło albo nie wie, że po zielonym torowisku się nie jeździ.

„Zdarzają się sytuacje, w których – mimo odpowiedniej szerokości jezdni – pojazdy wjeżdżają na zielone torowisko i niszczą je” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Aby nie dochodziło do takich przypadków, zapadła decyzja o wprowadzeniu separatorów oddzielających jezdnię od torów na wspomnianym łuku. Mają one powstrzymać kierowców przed wjazdem na trawę. Ich montaż przeprowadzony zostanie nocami, kiedy ruch na ulicy jest najmniejszy. Pierwsze roboty rozpoczną się w nocy z poniedziałku na wtorek (z 13 na 14 lutego) i prowadzone będą przez kilka kolejnych nocy”.

Przy torowisku zostanie też zamontowane dodatkowe oznakowanie i dopiero wtedy zielone torowisko zostanie odtworzone, by przeprowadzić procedurę odbiorów końcowych przebudowy ul. Wierzbięcice oraz ul. 28 Czerwca 1956 r.

Podziel się:

Ostatnio dodane: