Mniej pociągów i dłuższa podróż. Pasażerowie są oburzeni

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Pasażerowie jeżdżący z Wągrowca do Poznania chcieli zmian w rozkładzie jazdy pociągów, skarżąc się na tłok przy obecnym rozkładzie. Chyba jednak nie takie zmiany mieli na myśli: pociągów będzie mniej, a podróż potrwa dłużej.

Gdy samorząd Wielkopolski remontował trasę kolejową do Wągrowca, jedną z korzyści miał być szybki i bezproblemowy dojazd do Poznania mieszkańców podpoznańskich miejscowości, tak, by mogli zostawiać samochody w domach. Idea była szczytna – a wyszło jak zwykle, a nawet gorzej. Bo pasażerowie obecnie skarżą się na tłok wynikający z faktu, że pociągów jest za mało i są za krótkie. Tymczasem od grudnia ma być ich jeszcze mniej.

Jak informuje Głos Wielkopolski, z rozkładu znikną niektóre pociągi przyspieszone, co oznacza, że w niektórych przypadkach podróż z Wągrowca do Poznania może potrwać nawet godzinę i 23 minuty, bo pociągi będą się teraz zatrzymywać na wszystkich stacjach. Informację potwierdzili redakcji przedstawiciele Kolei Wielkopolskich podkreślając jednak, że dotyczy to tylko niektórych pociągów. Według Kolei Wielkopolskich o zatrzymywanie się na dodatkowych stacjach prosili sami podróżni wsiadający i wysiadający w Przebędowie, Łopuchowie Osiedlu czy Przysieczynie.

W nowym rozkładzie będą 3 przyspieszone pociągi, a dotychczas było ich 5. Pociąg nr 77104/6 wyruszający obecnie z Poznania o 15.40 i drugi, odjeżdżający o 17.50, będą teraz pociągami osobowymi i to właśnie one będą jechać dłużej. Sytuacji nie poprawia fakt, że linia do Wągrowca to linia jednotorowa, więc konieczność uwzględnienia mijania pociągów z przeciwnego kierunku dodatkowo wydłuża podróż.

Problemem jednak jest także to, że od kilku lat podróżni skarżą się na tłok w pociągach z Wągrowca – liczyli na to, że Koleje Wielkopolskie w nowym rozkładzie wprowadzą dodatkowe pociągi albo wydłużą składy, żeby problem z tłokiem się skończył. Wszystko jednak wskazuje na to, że dzięki rozwiązaniom z nowego rozkładu tłok jeszcze się zwiększy – zamiast zmniejszyć.

Podziel się:

Ostatnio dodane: