drag queen punto punto fot. screenshot fb

Młodzież Wszechpolska zawiadomi prokuraturę. “Członkowie ruchu LGBT po raz kolejny pokazali, że nie zależy im na tolerancji i równości”

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej zdecydowali, że złożą zawiadomienie do prokuratury w sprawie “występu artystycznego” drag queen, który na scenie podciął gardło lalce z wizerunkiem arcybiskupa Jędraszewskiego.

Wszystko wydarzyło się podczas wyborów Mr Gay Poland w klubie Punto Punto. Mężczyzna przebrany za kobietę (drag queen) najpierw dusił nagą lalkę z twarzą arcybiskupa Jędraszewskiego, a następnie imitował podcięcie jej gardła.

Na wydarzenia zareagowali już działacze Młodzieży Wszechpolskiej. – W sprawie incydentu w klubie Punto Punto Młodzież Wszechpolska złoży zawiadomienie do prokuratury – tłumaczy Marek Sajdok, prezes poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej. – Członkowie ruchu LGBT po raz kolejny pokazali że nie zależy im na tolerancji i równości z którą obnoszą się na swoich spędach. W tym roku profanują i atakują wiarę katolicką i księży w sposób perfidny i oburzający.

Sprawca zamieszania, drag queen “Mariolka Rebell” (pseudonim artystyczny) po burzy medialnej, opublikował na swoim profilu na facebooku przeprosiny. – Chciałabym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni charakterem mojego występu w sobotę dnia 10.08.2019 r. na Gali Mr. Gay Poland w klubie Punto Punto Club. Emocje jakie mną targały po wypowiedzi arcybiskupa Jędraszewskiego zostały przeze mnie przedstawione w sposób, którego żałuję. Kukła użyta w performancie była metaforą nie osoby arcybiskupa lecz poglądów i wypowiedzi, które w ostatnim czasie zostały przez niego wyrażone. Nie mniej jednak rozumiem, iż występ przybrał kształt przekraczający granice wyrażania siebie. Wszystkie otrzymane uwagi wzięłam do serca.

– Prawdopodobnie chodzi tutaj o homilię Arcybiskupa w której pojawia się określenie „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa” – uważa Marek Sajdok. – Słowa te odnoszą się do szkodliwego wpływu jakie mają środowiska LGBT na społeczeństwo. Określenie neomarksizm nie jest jednoznaczne, jednak stosuje się ten termin w odniesieniu do rewolucji środowisk neoliberalnych starających się wpłynąć na społeczeństwo. Karol Marks religię traktował jako błędną i niebezpieczną ideę, którą należy usunąć, jego ideologia była jednoznacznie ideologią skrajnie antyreligijną. Nic dziwnego ponieważ w Polsce Kościół Katolicki od zawsze był ostoją Polskości i tradycji. Dlatego środowiska LGBT chcące zerwać z tradycyjnym modelem rodziny i konstruktem społeczeństwa atakują wiarę katolicką, kościół i jest to coraz bardziej widoczne na tak zwanych „marszach równości”. A jeżeli środowiska te zarzucają Kościołowi Katolickiemu bądź Arcybiskupowi Jędraszewskiemu nietolerancję to odsyłam do art. 2358 oraz art. 2359 Katechizmu Kościoła Katolickiego które w pełni wyjaśniają jak należy odnosić się do osób homoseksualnych. Podkreślam osób ponieważ duża część osób homoseksualnych zraziła się do ogólnie pojętego ruchu LGBT który skupia się na rewolucji społecznej w sposób agresywny wręcz zrażając do siebie część tego ruchu.

– Cytat Arcybiskupa stał się głośny i szybko obiegł media społecznościowe i był cytowany przez wiele osób publicznych, które najwyraźniej nie dosłuchały końca homilii. Arcybiskup podsumował swoją homilię słowami: „Dzisiaj, parafrazując te słowa, można powiedzieć: „szczyt tolerancji jest najwyższą nietolerancją”. Bo ci, którzy głoszą tolerancję są najbardziej nietolerancyjni wobec ludzi wierzących. Wobec najświętszych spraw, najważniejszych dla każdego katolika w Polsce”. I te słowa mogłyby wystarczyć jako komentarz do zaistniałej sytuacji, natomiast ja wolałbym wypromować inny cytat Arcybiskupa z programu „Aktualności dnia”: „Wydawało się do niedawna, że nie można podważyć coś tak oczywistego, że człowiek jest kobietą albo mężczyzną. Okazuje się dzisiaj, że można i nawet, że należy. Natomiast bardzo wiele będzie zależało od tego, na ile my ulegniemy tej totalitarnej presji.” – podsumował prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze