Młodzi apelują do młodych – list otwarty

W niedzielę, 21 października odbędą się bardzo ważne wybory. Ważne nie dlatego, że zdecydujemy w nich o tym co przez najbliższe 5 lat będzie się działo w naszym otoczeniu. Również nie dlatego, że wybierzemy prezydenta, radnych miejskich i wojewódzkich. Te wybory to coś więcej!

Ponieważ politycy mówią głównie do ludzi w swoim wieku, my chcemy zaapelować do najmłodszych wyborców. Nie możecie zapomnieć o wyborach w nadchodzącą niedzielę! Owszem, zajmie Wam to kilka minut więcej, niż zrobienie Snapa, dodanie relacji na Insta, wysłuchanie utworu na Tidalu czy Spotify. Ale…

Chcemy z pełną odpowiedzialnością zaznaczyć, że ostatnie 3 lata to pisowska destrukcja polskiego systemu demokratycznego. Destrukcja zasady trójpodziału władzy, czy samej idei państwa prawnego. Wszyscy wiemy co PiS zrobił z Trybunałem Konstytucyjnym. Wiemy co zrobił z samym parlamentem. Wiemy też co sukcesywnie robią z polskim sądownictwem powszechnym. W jaki sposób próbują fałszować historię, tworząc dotąd nieznane jej interpretacje. Wszyscy widzimy również nieustanne plucie na Unię Europejską. Widzimy w końcu zwyczajną niekompetencję, brak kwalifikacji, wiedzy, umiejętności, a niejednokrotnie prostactwo tych, którzy pchają się zupełnie bezmyślnie do pełnienia najważniejszych funkcji publicznych.

Dlatego mówimy wprost! Właśnie stajemy przed realną groźbą przeniesienia tej pisowskiej dewastacji na teren Poznania i Wielkopolski. I nie możemy na to pozwolić!

Nie mamy wątpliwości, że młodzi poznaniacy są wykształceni, kompetentni, otwarci, tolerancyjni, życzliwi, optymistyczni, szanują różnorodność i kochają Europę. I to właśnie młodzi poznaniacy mogą odegrać w tych wyborach bardzo ważną rolę. To oni mogą zatrzymać demolkę polskiego systemu demokratycznego, ratując nasze wspaniałe, otwarte i europejskie miasto.

Apelujemy więc do naszych rówieśników, pokolenia dzisiejszych dwudziestolatków: Idźcie na wybory! Dajmy sygnał całej Polsce, że to młodzi powstrzymają PiS! Powstrzymamy ich 21 października w samorządzie – w Poznaniu i Wielkopolsce. Powstrzymamy ich także w przyszłym roku, w wyborach parlamentarnych!

Kamil Kłopocki
Bartłomiej Ignaszewski
Andrzej Prendke


* List otwarty został napisany przez osoby nie powiązane z redakcją tenpoznan.pl, a jedynie opublikowany na naszej stronie. Jednocześnie zachęcamy wszystkich chętnych do nadsyłania podobnych felietonów przez zakładkę “Kontakt”.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze