Mistrzowski sezon Lecha. Imponująca frekwencja na meczach „Kolejorza”

fot. Wojtek Lesiewicz

Ponad 22 tysiące kibiców średnio gromadziło się na każdym spotkaniu, żeby kibicować Lechowi Poznań w walce o mistrzostwo. Na którym spotkaniu pojawiło się najwięcej kibiców?

Lech Poznań w sezon wchodził w nieciekawych nastrojach. Kibice byli rozczarowani wynikami z poprzedniego sezonu (fajny występ w europejskich pucharach, ale dopiero 11 miejsce w lidze) oraz częściowo polityką transferową klubu. Z tego też powodu od początku sezonu trwał bojkot fanów „Kolejorza”, który wpłynął na frekwencję. Kibice z czasem jednak zmienili zdanie (do czego przyczyniła się dobra gra Lecha) i wrócili na stadion, żeby wspierać piłkarzy swoim dopingiem.

Poznaniacy zakończyli sezon na pierwszym miejscu w tabeli. Na stadion w tym czasie przychodziło średnio 22560 kibiców na mecz. Nikt w tym sezonie nie miał większego wsparcia swoich fanów.

Największą popularnością cieszył się mecz z Zagłębiem Lubin. Był to ostatni rywal „Kolejorza”, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Na tym meczu było 41008 fanów. Drugie miejsce w rankingu zajęło spotkanie z Jagiellonią Białystok (100-lecie klubu) – 40072. Ostatnie miejsce na podium pod względem frekwencji zajął mecz z warszawską Legią – 39225 kibiców.

Podziel się:

Źródło: lechpoznan.pl