piątek, 29 marca, 2024

Mistrzostwa w jedzeniu pączków. Znamy zwycięzcę!

5 minut i 57 sekund – tylko tyle czasu potrzebował Andrzej Galasiński, by zjeść 10 pączków podczas XVII Mistrzostw Poznania w jedzeniu pączków na czas. Mistrzostwa ponownie po pandemicznej przerwie odbyły się w Poznaniu.

Jak zawsze pączki dla zawodników przygotował Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu, a jego przedstawiciele czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Do zawodów stanęło aż 74 uczestników i uczestniczek. Mieli za zadanie po prostu zjeść jak najszybciej dziesięć pączków bez popijania.

Dla tegorocznego zwycięzcy to nie pierwszy tytuł, jeśli chodzi o jedzenie pączków – był także najlepszy podczas mistrzostw w 2020 roku, choć wtedy zajęło mu to 4 minuty i 57 sekund. No cóż, w ciągu dwóch lat przerwy można wyjść z wprawy…

Drugie miejsce zajął Bartosz Pawlak, który pochłonął 10 pączków w czasie 6 minut i 7 sekund, a trzecie Mikołaj Szymkowiak z czasem 6 minut i 39 sekund. Warto dodać, że rekord w jedzeniu pączków na czas wynosi 4 minuty i 12 sekund – ustanowił go w 2011 roku Piotr Frąckowiak i do tej pory nikomu jeszcze nie udało się go pobić.

Dziesięciu najlepszych zawodników otrzymało w nagrodę gry planszowe “Łamacze Szyfrów” Wydawnictwa Miejskiego Posnania oraz zestawy gadżetów od władz Poznania oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Strona głównaLifestyleMistrzostwa w jedzeniu pączków. Znamy zwycięzcę!