Zbigniew Ziobro fot. P. Tracz KPRM

Minister Ziobro: prokuratorzy mają nadzorować śledztwa w sprawie przestępstw przeciw wierzącym

Wszędzie tam, gdzie postępowanie będzie dotyczyć “zachowań przestępczych” wobec osób wierzących, nadzór nad nim mają sprawować prokuratorzy. Takie polecenie wydał w poniedziałek Zbigniew Ziobro.

Minister poinformował na Twitterze, że podjął także decyzję “w związku z bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego”.

Ministrowi chodzi o demonstracje i protesty przed kościołami, do których dochodzi codziennie od ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W kilku przypadkach protestujący zakłócili nabożeństwa, pomazali farbą drzwi kościołów i rzeźby oraz zawieszali transparenty.

Minister dodał, że “każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego”. Ale, jak podkreślił, wyrażanie swojego dania nie może polegać na łamaniu praw innych osób i popełniania przestępstw.

W obronie kościołów organizują się tzw. Żołnierze Chrystusa, powstaje też katolicka straż narodowa, która ma bronić kościołów przed wejściem protestujących. Premier Morawiecki podpisał też wczoraj decyzję o wsparciu działań policji przez żandarmerię wojskową.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze