Minister Marlena Maląg: „Rodzina jest najważniejsza”

Mateusz Morawiecki, Marlena Maląg, piknik rodzinny Raszków fot. KPRM

Minister rodziny podczas wizyty w Ostrowie Wielkopolskim i na pikniku w Raszkowie powiedziała, że rodzina jest najważniejsza. A rząd wprowadza kolejne rozwiązania, by rodzice mogli łączyć zajmowanie się dziećmi z pracą zawodową.

– Rodzicielstwo to ogromne wyzwanie, ale też piękna życiowa przygoda – mówiła minister podczas pikniku w Raszkowie. – My, jako rząd stawiamy rodzinę na pierwszym miejscu – to jest fundament naszych działań.

Mówiąc, że rodzina jest najważniejsza, minister Maląg przywołała słowa Jana Pawła II.
– „Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą” – zacytowała. – Te słowa ojca świętego Jana Pawła II najlepiej oddają istotę rodziny. W tym trudnym roku wprowadzamy kolejne rozwiązania, które są szyte na miarę potrzeb, aby rodzice mogli łączyć pracę zawodową z życiem rodzinnym – to m. in. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz dofinansowanie do opieki żłobkowej.

Minister zapewniła też, że jej resort cały czas cały czas pracuje nad nowymi planami, a takie programy jak Rodzina500plus, Mama4Plus czy DobryStart sprawiają, że do każdego dziecka od urodzenia do 18 roku życia do sumie 120 tys. zł. Tylko w ramach rządowego programu Rodzina500plus do polskich rodzin trafiło już 188 mld zł.
– Nie zapominamy także o naszych seniorach – podkreśliła minister. – Wypłata trzynastej i czternastej emerytury, którymi za chwilę będziemy zajmować się na radzie ministrów to wyraz naszej solidarności międzypokoleniowej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: