szpital laboratorium 2 fot. pixabay

Minister Łukasz Szumowski: Jest koronawirus w Polsce!

Ministerstwo informację o potwierdzeniu koronawirusa przez testy otrzymało dziś w nocy. Pacjent jest z województwa lubuskiego, obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze i czuje się dobrze.

Wiadomo jedynie tyle, że pacjent przyjechał z Niemiec. Minister nie chciał zdradzić więcej szczegółów ze względu na poszanowanie prywatności pacjenta, ponieważ jako osoba chora potrzebuje przede wszystkim spokoju. Powiedział tylko, że nie jest z grupy wysokiego ryzyka, a wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte kwarantanną domową. Nie było ich na szczęście zbyt wiele, jak zaznaczył minister.

– Pacjent zgłosił się do lekarza rodzinnego, wszystko przebiegło książkowo – mówił minister Szumowski. – Lekarz polecił kontakt ze służbami sanitarnymi.

Około godziny 13.00 zostały wykonane testy na obecność koronawirusa, a w nocy przyszły wyniki potwierdzające zarażenie.

Minister podziękował służbom sanitarnym za sprawne działanie, dzięki któremu pacjent błyskawicznie został przewieziony do szpitala. Przypomniał też o konieczności zachowania zdrowego rozsądku.
– Przebieg jest zbliżony do grypy, 80 proc. osób przechodzi chorobę łagodnie i nie ma tu powodów do niepokoju – powiedział.

Nie potwierdziły się podejrzenia zarażenia koronawirusem u pacjentek z Polic.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze