Michał Dworczyk fot. KPRM

Minister Dworczyk o szczepieniach: “Nasz cel kwartalny już osiągnęliśmy”

“Zaszczepiliśmy ponad 3 mln Polaków pierwszą dawką szczepionki. Łącznie będzie to ok. 5,5 mln szczepień pierwszą i drugą dawką” – poinformował dziś minister Michał Dworczyk odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień.

Minister podczas dzisiejszej konferencji prasowej podkreślił, że cel kwartalny, jeśli chodzi o szczepienia, już został osiągnięty i do końca miesiąca powinien zostać przekroczony o 20 proc. Przypomniał też, że dzisiaj o 6 rano rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów z grupy wiekowej 67-68 lat, z których można skorzystać przez internet, za pośrednictwem infolinii 989, wysyłając sms lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

– 22 marca rozpoczniemy rejestrację dla seniorów w wieku 65-66 lat – mówił minister. – Jeżeli byłoby dużo wolnych terminów, to niewykluczone, że poszerzymy ją też na kolejne roczniki. 25 marca uruchomimy uzupełniającą rejestrację dla seniorów w wieku 70+.

Minister Dworczyk przyznał też, że obecnie daje się zauważyć nieco mniejsze zainteresowanie rejestracją na szczepienia dwóch roczników: 1952 i 1953. Jego zdaniem jest to związane z informacjami na temat szczepionki AstraZeneca, które pojawiają się w mediach, ale rząd stara się rozwiewać te wątpliwości.

Minister ponownie też zaapelował do umawiania się w najbezpieczniejszy sposób na szczepienia, czyli zdalnie.
– Na infolinię 989 można się dodzwonić bez problemów – weryfikowałem to osobiście – zapewnił.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze