Minister Czarnek odpowiedział prezydentowi Poznania. „Mam wychowanie z Polskiego Domu”

minister Przemysław Czarnek fot. UM Kalisz

„Utyty” i „gruby” – takich określeń użył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wobec ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Minister odpowiedział prezydentowi wpisem na Twitterze.

Przypomnijmy, że Jacek Jaśkowiak podczas rozmowy z Bogdanem Rymanowskim w Polsat News niepochlebnie wyraził się o ministrze edukacji, komentując słowa ministra o tym, że jeśli samorządy nie będą rozkradać pieniędzy przekazywanych przez rząd, to na pewno wystarczy ich na ogrzewanie i prąd. I zagroził, że jeśli samorządy nie będą dostatecznie ogrzewać szkół, to rząd wprowadzi zarząd komisaryczny.

I to właśnie wtedy prezydent Poznania, gdy prowadzący Bogdan Rymanowski zapytał o wynik ewentualnego pojedynku z ministrem w studiu telewizyjnym albo na ringu, powiedział: „Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę, widać jaki on jest utyty i gruby”. Stwierdził też, że minister nie wytrzymałby z nim na ringu nawet trzech rund.

Na słowa prezydenta najpierw zareagował Piotr Müller, rzecznik rządu, pytając na Twitterze, czy to jest ten słynny „wysoki poziom” debaty stowarzyszenia Tak dla Polski.

Później wypowiedź prezydenta Poznania skomentował sam minister Czarnek.
„Ponieważ jestem ministrem edukacji, a nade wszystko mam wychowanie z Polskiego Domu z Goszczanowa, to nie odpowiem Panu Prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi adekwatnie do jego wypowiedzi” – napisał minister na Twitterze (pisownia oryginalna). – „Przemilczę to, dziękując, że jednak nie będziecie szantażować dzieci i ich rodziców nauką zdalną”.

Podziel się: