Milion na wakacje od Zarządu Województwa Wielkopolski

Ponad 800 młodych osób spędzi atrakcyjne wakacje dzięki uchwale Zarządu Województwa Wielkopolskiego przeznaczającej 900 tysięcy złotych na sfinansowanie ich wypoczynku.

Tradycyjnie został przeprowadzony otwarty konkurs ofert – i 16 podmiotów (organizacji pozarządowych) uzyskało dofinansowanie na realizację wypoczynku wakacyjnego, połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień. Dofinansowanie odbywa się bowiem w ramach zadania „Organizacja wypoczynku wakacyjnego (w okresie wakacji letnich), połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień”.

Organizacje pozarządowe miały obowiązek zabezpieczyć minimum 10 % finansowych środków w stosunku do finansowego kosztu całkowitego. Każda organizacja pozarządowa mogła złożyć tylko jedną ofertę.

Według szacunków z wypoczynku w tym roku skorzysta ponad 800 dzieci z całej Wielkopolski. Organizacje pozarządowe zaplanowały dla nich wypoczynek nad morzem, w górach oraz nad jeziorem – z szeregiem atrakcji dodatkowych, zwiedzaniem ciekawych miejsc i zabytków oraz wycieczkami krajoznawczymi.

Mat. pras. UMWW, el

Dodaj komentarz

avatar