ogrodzenie, granica polsko-białoruska fot. MON

Migranci podejmują kolejne próby sforsowania granicy. Pod okiem białoruskich służb

Próbują zniszczyć zasieki pałkami, niektórzy mają nożyce do cięcia drutu. Polskie służby już użyły gazu. Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało na Twitterze o kolejnych próbach forsowania granicy przez migrantów w rejonie Kuźnicy.

Grupa, o której rano poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, dotarła już nad granicę i próbuje siłowo wejść do Polski, jak informuje MON. Ministerstwo zamieszcza kolejne nagrania pokazujące, jak osoby z tej grupy próbują przedostać się przez zasieki atakując je kijami lub tnąc nożycami do cięcia drutu. Wszystko dzieje się pod okiem białoruskich służb, jak podkreśla MON. Polscy strażnicy i żołnierze obecni na granicy używają gazu, by udaremnić próby przejścia.

Około godziny 13.00 “polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy”, jak poinformowało MON. Ministerstwo uspokaja, że sytuacja jest opanowana i publikuje kolejne nagrania, na których widać kilkusetosobową grupę stojącą po białoruskiej stronie granicy.

Po polskiej stronie stoją funkcjonariusze straży granicznej, policji i wojska, którzy – jak zapewnia MON – są przygotowani, by odeprzeć każdy atak na naszą granicę.

Przypomnijmy, że od początku roku straż graniczna poinformowała o ponad 30 tys. próbach nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a ostatnio: o coraz częstszych próbach siłowego wejścia do Polski grup cudzoziemców prowadzonych przez białoruskie służby.

1 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze