Kilkuset migrantów idzie w stronę granicy z Polską. Premier zwołał sztab kryzysowy!

ogrodzenie, granica polsko-białoruska fot. MON

O grupie kilkuset migrantów idących w stronę przejścia w Kuźnicy poinformował dziś rano Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Teraz Piotr Müller, rzecznik rządu, zapowiedział zebranie sztabu kryzysowego w tej sprawie.

Stanisław Żaryn w mediach społecznościowych opublikował nagranie pokazujące grupę kilkuset osób idących w stronę przejścia granicznego z Polską w Kuźnicy Białostockiej.

“Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów” – napisał Żaryn. – “Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski. Kolejne informacje pokazują, że grupa jest pod ścisłą kontrolą uzbrojonych Białorusinów. To oni decydują, którędy przemieszcza się grupa. To kolejna wroga białoruska akcja wymierzona w Polskę”.

Straż graniczna zapewnia, że jest przygotowana na wszelką ewentualność, natomiast Piotr Müller, rzecznik rządu, zapowiedział spotkanie sztabu kryzysowego rządu dziś o 13.00. Poza premierem Mateuszem Morawieckim wezmą w nim udział wicepremier Jarosław Kaczyński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele straży granicznej i służb specjalnych.