sobota, 24 lutego, 2024

Mieszkaniec Wielkopolski świętuje 100. urodziny!

Całe życie przepracował w ostrowskim ZNTK, społecznie był również ławnikiem sądowym – Henryk Szczerkowski 8 stycznia obchodził 100. urodziny, a życzenia składała mu prezydent Beata Klimek.

“Ten młodzieniaszek obchodzi dziś 100. urodziny!” – napisała prezydent Klimek na swoim profilu na Facebooku. – “Z ogromną radością odwiedziłam Henryka Szczerkowskiego, w dniu jego pięknego jubileuszu.
Pan Henryk pracował w ostrowskim ZNTK. Tu poznał swoją małżonkę. Przeżyli razem niemal 70 lat! Wychowali dwoje dzieci. Jest dumnym dziadkiem dwojga wnucząt. Przez 30 lat społecznie był również ławnikiem sądowym. Gdy siły pozwalały, pielęgnował działkę i hodował piękne piwonie”.

Pan Henryk przez lata chodził na mecze piłki nożnej Ostrovia 1909 “za parowozownią” oraz żużel na Stadionie Miejskim, a jedną z jego ulubionych rozrywek, do którego uwielbiał chodzić. Dziś siły nie pozwalają ani na chodzenie do kina, ani na rozgrywki, ale na szczęście pan Henryk nadrabia zaległości, oglądając i mecze, i filmy w telewizji.

“Panie Henryku, życzę dużo zdrówka i miłości bliskich!” – podsumowała prezydent Ostrowa. – “Mam nadzieję, że spotkamy się znów wkrótce! Dwieście lat!”.

Źródło: Prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek FB
Strona głównaOstrów WielkopolskiMieszkaniec Wielkopolski świętuje 100. urodziny!