Mieszkańcy Tarnowa Podgórnego posadzą 70 tys. drzew!

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

„Parkujmy razem! – tworzymy Społeczny Park Tarnowo Podgórne”. Pod takim hasłem gmina Tarnowo Podgórne zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia drzew na 12 hektarach terenu przeznaczonego pod zalesienie.

12 hektarów przyszłego Społecznego Parku Tarnowo Podgórne znajduje się na granicy Tarnowa Podgórnego, Lusówka i Jankowic.
„Chcemy, by powstał tam park oraz urządzenia sprzyjające rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu” – wyjaśnia Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego, na stronie projektu.- „Naszą akcję promujemy hasłem „Parkujmy razem” – teraz ma ono zachęcać do wspólnego tworzenia parku, ale także ma pokazywać, że w niedalekiej przyszłości to miejsce ma zachęcać do wypoczynku, relaksu i do wspólnego spędzania czasu razem. Do zwolnienia tempa życia, do zatrzymania się, jednym słowem do „zaparkowania” wśród zieleni”.

Część terenu przeznaczonego pod zalesienie (6 ha) została podzielona na 100 działek, z których większość ma powierzchnię około 500 metrów kwadratowych, a cztery, przygotowane z myślą o dużych grupach, mają około 1000 metrów kwadratowych. Każda grupa społeczna gminy Tarnowo Podgórne: szkoła, firma, klub sportowy czy organizacja społeczna, może sobie wybrać jedną z działek i ustalić termin w marcu lub kwietniu, w którym będą chcieli przyjść i posadzić drzewa.

Sadzonki drzew przygotowała gmina: to sosny zwyczajne, modrzewie europejskie, świerki pospolite, dęby szypułkowe, brzozy brodawkowate, klony pospolite, jesiony wyniosłe oraz lipy. W zależności od gatunku mają obecnie wysokość od 10 do 50 cm. Gmina także zapewnia sprzęt, ale oczywiście można przyjść z własnymi szpadlami, by więcej osób jednocześnie mogło pracować. Warto pamiętać o wybraniu odpowiedniego, roboczego stroju i obuwia.

„Mam nadzieję, że ta propozycja spotka się z Państwa pozytywnym odzewem” – podsumował wójt. – „Do zobaczenia w Społecznym Parku Tarnowo Podgórne!”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: