Międzynarodowy Dzień Tańca. Polonez na całą ulicę! (ZDJĘCIA)

Narodowe Tańczenie Taczaka Poznań fot. Sławek Wąchała

Około 80 tancerzy zatańczyło poloneza na środku ulicy Taczaka, przed siedzibą Polskiego Teatru Tańca. „Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy” – napisali tancerze Polskiego Teatru Tańca, bo to oni są inicjatorami takiego obchodzenia święta.

W akcji wzięły udział – tradycyjnie już – zespoły zaprzyjaźnione z Polskim Teatrem Tańca, i wszystkie zaprezentowały różne układy taneczne, by zakończyć uroczyste obchody wspólnym polonezem, Widzowie mogli więc podziwiać nie tylko różne style tańca, ale też i różne, nadzwyczaj piękne, kostiumy.

Całość wyglądała niezwykle widowiskowo i można tylko zazdrościć mieszkańcom ulicy Taczaka, którzy mieli najlepszy, bo panoramiczny widok.

„Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy, w tym oczywiście zespołom tanecznym oraz naszym sąsiadkom – Siostrom Urszulankom – za pyszne ciasto, które rozczęstowaliśmy wśród uczestników” – podziękował uczestnikom Polski Teatr Tańca na swoim profilu.

Warto dodać, że tancerze z PTT świętowali nie tylko Międzynarodowy Dzień Tańca, ale także trzeci Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Granice natury, granice kultury”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: