Międzynarodowy Dzień Kawy w Palmiarni Poznańskiej

Międzynarodowy Dzień Kawy
Czarna jak noc, gorąca jak piekło i słodka jak miłość – 28 i 29 września 2019 w godzinach otwarcia Palmiarnia Poznańska zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Kawy.

Sobota 28 września 2019:
sala dydaktyczna:
10.00-11.00 wykład: „Kofeina na zdrowie, czyli pić kawę, czy nie? Oto jest pytanie!” mgr Ewa Bulczak i mgr Grzegorz Nikrandt Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Liczba miejsc ograniczona!

16.30-17.30 wykład którego tematem jest fair trade oraz ochrona ekosystemów gdzie uprawiana jest kawa, praw rolników czy drobnych producentów kawy. Prowadzenie Małgorzata Binkowska Pangea. Fundacja. Sklep. Liczba miejsc ograniczona.

pawilon nr III
13.30-14.30: Animacje dla dzieci: ,,Pokoloruj świat”, to teatralno- interaktywna podróż wokół tematu kawy do czterech krajów gdzie mieszkają Key, Zuri, Simba i Koffi. Uczestnicy zabawy dowiedzą się jak wygląda codzienność tych chłopców i czym różni się od dnia ich rówieśników w Polsce. Prowadzenie Pangea. Fundacja. Sklep

Niedziela 29 września 2019:
sala dydaktyczna:
10.00-11.00 wykład: „Wykorzystanie kofeiny w sporcie” mgr Natalia Główka Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Liczba miejsc ograniczona!

Dodatkowo na pawilonach Palmiarni Poznańskiej będzie można zapoznać się z różnymi odmianami roślin kawy oraz z ciekawostkami dotyczącymi kawy.

Kawiarnia 7 Kontynentów specjalnie z tej okazji przygotuje kawowe menu oraz degustację.

Wydarzenie w cenie biletu wstępu do Palmiarni: normalny: 10 zł, ulgowy: 7 zł.

Mat. pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: