Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych na MTP. Do Poznania przyjadą psy z całej Europy, Wielkiej Brytanii, a nawet USA

wystawa psów, MTP fot. MTP

7 tysięcy psów 253 ras, 7 hal i 43 ringi wystawowe – a wszystko to już 5 i 6 listopada na MTP. Do Poznania przyjadą psy z całej Europy, Wielkiej Brytanii, a nawet USA, by walczyć o tytuł najpiękniejszego.

Na Wystawach zaprezentują się przedstawiciele 253 ras psów z 10 grup FCI: owczarki i inne psy pasterskie, pinczery i sznaucery, molosy, teriery, jamniki, szpice i psy w typie pierwotnym, psy gończe, wyżły, aportery i psy dowodne, psy ozdobne i do towarzystwa, a także charty.

Najwięcej będzie golden retrieverów, buldogów francuskich i whippetów, ale poza popularnymi rasami będzie można też zobaczyć psy ras bardzo rzadko u nas spotykanych, jak na przykład owczarek australijski kelpie, kai, terier brazylijski czy islandzki szpic pasterski. Warto dodać, że zaprezentuje się też około 100 przedstawicieli polskich ras – najwięcej polskich owczarków nizinnych oraz owczarków podhalańskich.

Sędziowanie poszczególnych ras w ringach będzie się rozpoczynać się o godzinie 9.00 i potrwa do około 14.30.
„W tym czasie na ringu honorowym w hali nr 5 odbywać się będą szalenie efektowne pokazy psich sportów” – informują organizatorzy, czyli Związek Kynologiczny w Polsce, oddział w Poznaniu. – „Będzie można zobaczyć m.in. flyball, nosework, frisbee, obedience, dog dancing, hoopers oraz pokazy psów policyjnych. W obydwa dni wystaw od godziny 15 na ringu honorowym rozpoczną się konkurencje finałowe – czyli wybór najładniejszych psów wystawy”.

W pawilonie 5 z kolei będzie można znaleźć stoiska firm produkujących akcesoria dla psów: kosmetyki, zabawki, smycze, obroże, ubranka czy legowiska, ale także narzędzia groomerskie, profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji czworonogów w salonach, produkty potrzebne do efektywnego szkolenia psów, a nawet usługi fotograficzne. Warto będzie odwiedzić też stoisko Związku Kynologicznego w Polsce, oddziału w Poznaniu, gdzie przedstawiciele związku i hodowcy będą opowiadali o psach rasowych, hodowli, a przede wszystkim o tym, czym tak naprawdę jest pies rasowy i czym zajmuje się sam związek.

2 Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych 5 i 6 listopada będą się zaczynać o godzinie 9.00, a kończyć o 18.00. Bilety można kupić na portalu ToBilet.

Podziel się: