Międzychód: Powstaną kolejne odcinki drogi wojewódzkiej

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podpisał umowy na kolejny etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 160 w powiecie międzychodzkim. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy, które będą realizowane jednocześnie.

Podstawowy zakres robót obejmie: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni do obciążenia 115 kN/oś, poszerzenie jezdni, przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych i postojowych, budowę ciągów pieszo-rowerowych i chodników (na brakujących odcinkach w ramach II etapu), budowę stanowiska do ważenia samochodów, odtworzenie istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych, budowę skarp, rowów, budowę kanalizacji deszczowej, umocnienie poboczy, przebudowę istniejącego oświetlenia, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu (barier stalowych) oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

I etap obejmuje odcinek o długości 6,8 km (od Sowiej Góry do Radgoszczy), wykonawcą będzie spółka Colas Polska, a II etap – odcinek o długości 3,1 km (od Radgoszczy do mostu nad Zalewem Warty), który realizować będzie STRABAG. Inwestycja jest kontynuacją rozłożonego na lata projektu rozbudowy na odcinku o łącznej długości 12,8 km, w ramach którego w poprzednich latach został wybudowany nowy most na Warcie w Międzychodzie oraz rozbudowana droga od Sowiej Góry.

Wartość pierwszej umowy wynosi 16,7 mln zł, a drugiej – 12,7 mln zł. Termin realizacji to czerwiec 2023 r.

Źródło: WZDW fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze