Międzychód: Oprócz triathlonu będzie swimrun?

Umowa między starostwem powiatowym a organizacją Swimrun Poland została podpisana, a obie strony deklarują chęć jak najszybszego zorganizowania imprezy. Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie może się stać polską stolicą swimrunu.

Swimrun to – jak podaje Radio Poznań – dyscyplina sportowa będąca połączeniem biegów przełajowych i pływania na otwartych wodach. W Polsce jest jeszcze mało znana, a Międzychód ma być pierwszym miejscem w Polsce, gdzie w zawodach będzie można wystartować indywidualnie.

Starosta międzychodzki Rafał Litke uważa, że dla regionu, który stawia na turystykę, także ta aktywna, i jest z tego znany – takie zawody to oczywiste rozwiązanie. Powiat ma już jedną dużą imprezę – sierakowski triathlon – swimrun byłby drugi. Wód otwartych na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim na pewno nie brakuje, są też doskonałe tereny do biegów przełajowych. na pewno nie zabraknie na nich wzniesień i utrudnień – cały ten teren to przecież polodowcowe wzgórza. Wszystko to sprawia, że może to być największa impreza w Polsce.

W organizację zawodów włączyły się oprócz powiatu międzychodzkiego także gmina Międzychód, gmina Kwilcz oraz stowarzyszenie Nowy Międzychód. Impreza ma odbyć się w przyszłym roku.

Radio Poznań, el

Podziel się: