poszukiwany fot. policja

Międzychód: Okradli 21-latkę. Na policjanta

W miejscowości Łowyń w gminie Międzychód fałszywi policjanci pod pozorem przeszukania mieszkania okradli 21-letnią kobietę. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność!

17 września, przed godziną 8.00 rano, mieszkanka Łowynia usłyszała dzwonek do drzwi mieszkania. Gdy otworzyła, zobaczyła dwóch mężczyzn po cywilnemu, którzy przedstawili się jako funkcjonariusze policji. Poinformowali ją, że posiadają nakaz przeszukania mieszkania i będą szukać środków odurzających.

Kobieta wpuściła ich do mieszkania, a rzekomi policjanci przeszukiwali pokoje. W pewnym momencie rozdzielili się. Po kilkunastu minutach opuścili mieszkanie, zostawiając po sobie bałagan – i to wtedy 21-letnia kobieta zorientowała się, że to byli fałszywi policjanci. Z mieszkania zniknęły pieniądze, biżuteria oraz inne drobne przedmioty.

“Jak widać legenda oszustw “na wnuczka”, “na policjanta”ciągle ulega modyfikacjom i udaje się na nią nabrać nie tylko seniorów” – komentują międzychodzcy policjanci. – “Tym razem oszuści podszyli się pod policjantów i ukradli kilkaset złotych. Nie pokazali żadnych dokumentów, legitymacji czy już samego nakazu przeszukania. A przecież właścicielka mieszkania może żadać okazania dokumentów, a policjanci muszą okazać taki nakaz czy legitymację. Po wykonanych czynnościach muszą sporządzić dokumentację i za zatrzymane przedmioty wydać pokwitowanie. W tym przypadku fałszywi policjanci nic takiego nie zrobili”.

Prawdziwi policjanci apelują, aby przed wpuszczeniem do mieszkania osób podających się za funkcjonariuszy policji, pracowników gazowni, wodociągów czy energetyki poprosić ich o okazanie legitymacji, zadzwonić na komisariat albo do ich firmy i potwierdzić, że rzeczywiście takie osoby zostały wysłane do realizacji jakichkolwiek przedsięwzięć. Gdy dzwoni do nas telefon i słyszymy historię wypadku drogowego, w którym uczestniczy członek naszej rodziny i aby się wykupić z aresztu potrzebne są pieniądze – to na pewno nie policja. Policjanci nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

KPP Międzychód, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze