Międzychód: Metoda biologiczna na chorobę Leśniowskiego-Crohna

Międzychodzka lecznica jest na czwartym miejscu w Polsce, jeśli chodzi o liczbę przyjmowanych pacjentów z tą chorobą. A dzięki stosowanej metodzie biologicznej może się pochwalić dużymi sukcesami.

Choroba Leśniowskiego-Crohna to przewlekły stan zapalny jelit, którego przyczyna nie jest znana. Spotyka się ją zazwyczaj u młodych ludzi. Problem jest poważny, bo rocznie na tę chorobę zapada około 40 tys. Polaków i chorych z każdym rokiem przybywa. Choroba objawia się silnymi bólami, gorączką i biegunką, a leczenie polega na podawaniu leków przeciwzapalnych, stosowaniu diety i unikaniu stresu. W przypadkach skrajnych chorobę tę leczy się operacyjnie.

Leczenie nie jest ani łatwe, ani krótkie – dlatego tak cenne są dokonania międzychodzkich lekarzy, którzy stosują tu nowoczesne leczenie biologiczne. Jak podaje Radio Poznań, polega ono na podawaniu leków tak, by działały kierunkowo na chorobę, a jednocześnie wspomagały naturalne siły obronne układu odpornościowego samego pacjenta. Oczywiście zdarza się, że leczenie operacyjne jest też konieczne i wtedy także jest stosowane, ale dzięki metodzie biologicznej w znacznie mniejszym stopniu.

Trudno się więc dziwić, że pacjenci z choroba Leśniowskiego-Crohna chcą się leczyć właśnie w Międzychodzie. Jeśli chodzi o liczbę pacjentów z tym schorzeniem – tutejszy szpital jest czwartą placówką w kraju.

el

Podziel się: