martwy wilk fot. Nadleśnictwo Bolewice

Międzychód: Martwy wilk w Nadleśnictwie Bolewice

“Przywykliśmy trochę już do odnajdywania szczątków ofiar polowania wilków w naszym nadleśnictwie. Tym razem jednak w leśnictwie Papiernia natrafiliśmy na leżącego na polu martwego wilka” – napisali leśnicy na swoim profilu społecznościowym.

Leśnictwo Papiernia znajduje się powiecie międzychodzkim. leśnicy ze względu na to, że chodzi o gatunek chroniony, poinformowali o znalezisku RDOŚ w Poznaniu, a także policję, powiatowego lekarza weterynarii oraz Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.

“W pierwszej kolejności policjanci KPP w Międzychodzie zabezpieczyli ślady na wypadek, gdyby ktoś przyczynił się do śmierci chronionego wilka” – informuje Nadleśnictwo Bolewice. – “Następnie lekarz weterynarii w Międzychodzie przeprowadził sekcję zwłok, a zwłoki zostały przekazane Stowarzyszeniu dla Natury „Wilk” do dalszych badań. Zgodnie z wynikami badań weterynarza mieliśmy do czynienia z wychudzonym 35 kg samcem wilka, o bardzo startych zębach, co pośrednio może wskazywać, że był on dość stary. Jako przyczynę śmierci wykluczono wypadek komunikacyjny oraz udział osób trzecich”.

Leśnicy podejrzewają, że przyczyną śmierci wilka, poza sędziwym wiekiem, na który wskazywały starte zęby, mogła być przewlekła choroba układu oddechowego oraz zarobaczenie organizmu.

Nadleśnictwo Bolewice

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze