Międzychód: Fałszywa pracownica opieki społecznej okradła staruszkę

Akcja policja 1 fot. KWP
Kilkanaście tysięcy złotych zniknęło z mieszkania 81-letniej mieszkanki Międzychodu po wizycie kobiety podającej się za pracownicę opieki społecznej.

W południe do drzwi seniorki zadzwoniła około 30-letnia kobieta, która oznajmiła, że jest z „opieki” i przyszła pomóc starszej schorowanej kobiecie. Oszustka zażądała dowodu osobistego seniorki, by móc spisać dane do otrzymania pomocy, po czym poprosiła ją o banknot 100-złotowy celem spisania numerów seryjnych. Pokrzywdzona pokazała kobiecie banknot – niestety, pokazała także przy okazji, gdzie trzyma swoje oszczędności.

Fałszywa pracownica opieki, chcąc przekonać o słuszności swoich zamiarów oraz niesienia pomocy, położyła na stole 400 złotych mówiąc, że jest to pomoc finansowa i taką pomoc starsza pani będzie otrzymywać co miesiąc.

Następnie kazała ubrać się swojej „podopiecznej”, by ta z nią zeszła do auta żeby odebrać pomoc rzeczową. Staruszka poszła się ubrać, zostawiając samą oszustkę w pokoju z oszczędnościami.

Kobiety wyszły z budynku razem, ale przed domem rzekoma opiekunka kazała starszej pani chwilę poczekać, bo musi iść do zaparkowanego kilka ulic dalej samochodu, w którym była paczka z pomocą rzeczową. Staruszka jednak już nie doczekała się pracownicy opieki, bo ta znikła i więcej się nie pojawiła. A razem z nią zniknęły oszczędności 81 – letniej kobiety oraz 400 złotowa pomoc finansowa.

Policja prosi o pomoc mieszkańców – być może do innych osób tego dnia też zawitała wspomniana pani, lub są świadkowie którzy potrafią podać jej rysopis. Wszystkie informacje są bardzo cenne w ustaleniu i zatrzymaniu oszustki.

Policja apeluje szczególnie do osób starszych, aby nie otwierały drzwi obcym osobom przedstawiającym się za pracowników urzędów, prywatnych firm, gdyż bardzo szybko mogą stać się ofiarami oszustów. Gdy do drzwi puka osoba nam nieznana, zawsze można ją poprosić o dokument tożsamości, legitymację pracowniczą, umówić się na inny termin, kiedy w mieszkaniu będzie znajdował się ktoś bliski lub znajomy.

Gdy nieznajomy gość jest natarczywy – należy niezwłocznie zadzwonić na alarmowy numer policji – 997 lub 112, starając się jednocześnie zapamiętać wygląd osoby.

KPP Międzychód, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: