policja fot. policja Międzychód

Międzychód: Dwóch nastolatków napadło na taksówkarza

Najpierw kazali się zawieźć z Poznania do Międzychodu, a gdy okazało się, że nie mają tylu pieniędzy, żeby zapłacić za kurs, pobili taksówkarza i ukradli mu samochód.

Wydarzenie miało miejsce w nocy z 5 na 6 stycznia. 17-latek i jego o rok starszy kolega zamówili w Poznaniu kurs do Międzychodu. W trakcie podróży okazało się, że nie mają tylu pieniędzy, by zapłacić za kurs, więc poprosili taksówkarza, by zabrał ich do leżącego niedaleko Kolna, gdzie mieli pożyczyć brakujące pieniądze.

Taksówkarz zgodził się, ale w Kolnie okazało się, że pożyczenie pieniędzy to kłamstwo i żaden z mężczyzn nie zamierza płacić za przejazd. Napadli za to na taksówkarza, pobili go, okradli z pieniędzy i telefonu, a potem odjechali jego samochodem.

Pozostawiony przy drodze pobity mężczyzny zdołał dojść do pobliskich zabudowań i wezwać pomoc. Powiadomił także policję, która natychmiast wszczęła poszukiwania złodziei.

Sprawcy napadu zostali zatrzymani 7 stycznia – po drodze zdążyli jeszcze ukraść paliwo na jednej ze stacji benzynowych i porzucić skradziony samochód już na terenie województwa lubuskiego. Okazało się, że jeden z nich ma 17 lat, a drugi 18 i obaj pochodzą z Międzychodu. Za rozbój i pobicie grozi im do 10 lat więzienia. Jak informuje międzychodzka policja, dziś sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie.

KPP Międzychód

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze