Miasto zaprasza na festyn. Z okazji zakończenia budowy węzła Grunwaldzka

węzeł Grunwaldzka fot. PIM

Tort i inne słodycze, grill, napoje, jazda testowa autem elektrycznym i dotarcie na miejsce autobusem wodorowym – wszystko to czeka na chętnych na węźle Grunwaldzka na festynie z okazji zakończenia jego budowy 7 października od godziny 11.00.

Festyn odbędzie się na terenie parkingu Park and Ride przy nowym węźle i jest też swoistym podziękowaniem dla mieszkańców Poznania i Plewisk, zwłaszcza tym, którym inwestycja najbardziej dała się we znaki – i tym, którzy jej najbardziej potrzebowali. Przypomnijmy, że utrudnienia związane z budową węzła trwały od wiosny 2022 roku.

Podczas festynu od godziny 11.00 do 14.00 na gości będzie czekał tort, słodycze, grill i napoje, będzie można przetestować samochody elektryczne i wybrać się na spacer po terenie inwestycji z przewodnikiem. Będzie też wiele rozrywek dla najmłodszych – od zabaw edukacyjnych w ramach programu “Hello Ice”, przez zabawy na hulajnogach, dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, warsztaty artystyczne i kreatywne, aż po wykręcanie zdrowych koktajli w ramach Coctail Bike.

Na miejsce festynu chętni będą mogli dojechać autobusem wodorowym, który od godz. 10.30 do 14.00 co pół godziny będzie odjeżdżał z pętli Junikowo i sprzed siedziby straży pożarnej w Plewiskach.

Źródło: UMP

Podziel się: