Miasto chce sprzedać działkę na Łazarzu. To kolejna próba

Hetmańska fot. ZDM (zdjęcie ilustracyjne)

Miasto ponownie wystawia na sprzedaż teren na Łazarzu przy skrzyżowaniu Hetmańskiej i Góreckiej, na którym kiedyś znajdowały się ogródki działkowe. To już trzecia próba sprzedaży – i drugie obniżenie ceny.

“PREZYDENT MIASTA POZNANIA ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Miasta Poznania, przeznaczonej pod zabudowę usługową, położoną w Poznaniu u zbiegu ulic Hetmańskiej i Góreckiej, obręb Łazarz arkusz 35 działka 13/11 (RIIIa, RIIIb) pow. 12 121 m2 KW PO1P/00110972/2” – czytamy w ogłoszeniu na stronie miasta. – “Wadium należy wpłacić na wskazany rachunek bankowy, nie później niż do dnia 21 września 2023 r.”.

Przetarg odbędzie się 28 września o godz. 10.00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania, ul. Gronowa 20, sala 318. To już trzecie podejście miasta do sprzedaży tego terenu. Działka jest spora, bo liczy ponad 12 tys. m kw., a cena wywoławcza wynosi 30 mln zł. Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni, w lipcu, temu cena była o 8 mln zł wyższa. Czy tym razem znajdzie się chętny? Okaże się we wrześniu.

Podziel się: