Mężczyzna wyciął rurę gazową. Przeszkadzała mu w remoncie

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Trudno w to uwierzyć, ale 49-letni mężczyzna wyciął rurę gazową, bo przeszkadzała mu w remoncie, który właśnie prowadził w mieszkaniu.

Wszystko wydarzyło się 2 lutego w Warszawie, na Pradze-Południe. Późnym popołudniem policjanci zostali poinformowani, że w dziesięciopiętrowym bloku na jednym z osiedli chyba ulatnia się gaz. Funkcjonariusze przede wszystkim wezwali pogotowie gazowe i straż pożarną, które zażegnały niebezpieczeństwo, a później zaczęli szukać przyczyny niebezpiecznej sytuacji. Nie musieli długo szukać – i zatrzymali 49-letniego mężczyznę.
– Jak się okazało to jego nieodpowiedzialne zachowanie spowodowało, że zaczął ulatniać się gaz – wyjaśnia podinsp. Joanna Węgrzyniak z komisariatu Praga Południe. – Mężczyzna prowadził remont w mieszkaniu. Jedna z rurek, która przebiegała wzdłuż ściany, przeszkadzała mu w pracach i nie pasowała do zaplanowanej aranżacji pomieszczenia. Dlatego też 49-latek ją upiłował. Jak twierdzi, na początku nic się nie ulatniało, uznał nawet, że nie ma tam gazu. Kiedy jednak go poczuł, sam postanowił sytuację rozwiązać: najpierw nagwintował rurkę, a potem ją zakorkował. I zupełnie nie widział w tym niczego złego.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję.
– W Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym policjanci zgromadzili dowody i na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach – informuje podinsp. Joanna Węgrzyniak. – Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Podziel się: