Metalowy element uderzył w samochód. Niewiele brakowało do tragedii

uszkodzony samochód fot. policja Złotów

Od ciężarówki jadącej DK11 odpadł metalowy element, przebił przednią szybę jadącego za nią samochodu osobowego, o centymetry minął kierowcę i upadł na siedzenie pasażera. Na szczęście nikogo na nim nie było, bo niewiele brakowało do tragedii. Sprawą zajmuje się policja.

Wszystko wydarzyło się 18 listopada po godzinie 5.00 rano, na drodze krajowej nr 11 między Jastrowiem a Podgajami. Tam właśnie na szybę peugeota spadł metalowy element.
– Z relacji 34-letniego kierowcy osobówki wynikało, że gdy poruszał się w stronę miejscowości Podgaje, w pewnym momencie usłyszał uderzenie w przednią szybę, która pękła – wyjaśnił asp. Damian Pachuc, oficer prasowy złotowskiej policji. – Sądził, że szybę wybił kamień, który wyleciał spod kół ciężarówki jadącej przed nim. Z uwagi na to, że było ciemno i nie miał możliwości zatrzymania ciężarówki, kontynuował jazdę za nią licząc, że ta się zatrzyma. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów pojazd ciężarowy odjechał DK 22 w stronę Człuchowa, a kierowca peugeota zatrzymał się na stacji paliw. Wówczas mężczyzna zorientował się, że w jego pojazd uderzył nie kamień, lecz metalowy element, który odpadł z pojazdu ciężarowego. Odbił się od maski jego pojazdu, a następnie przebijając przednią szybę wpadł do wnętrza i zatrzymał się na fotelu pasażera.

Metalowa część dosłownie o centymetry minęła kierowcę, a gdyby na fotelu pasażera ktoś siedział – doznałby poważnych obrażeń. Dlatego kierowca peugeota wezwał patrol policji i poinformował o całym zdarzeniu. Na szczęście zapamiętał numer rejestracyjny ciężarówki, więc mógł go przekazać policjantom.
– Oświadczył mundurowym, że nie doznał żadnych obrażeń, jest w szoku – powiedział Damian Pachuc – a kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie był w ogóle świadomy, co się wydarzyło i dlatego odjechał.

Złotowscy policjanci zajmują się obecnie wyjaśnieniem wszystkich okoliczności – oraz skierowaniem sprawy do sądu. To ich zdaniem doskonały przykład tego, jak ważny jest stan techniczny pojazdu i sprawdzenie go przed wyjazdem – i jak może pomóc wideorejestrator samochodowy lub zamontowane kamerki samochodowe, które pozwalają obiektywnie ustalić przebieg wydarzeń.

Źródło: KPP Złotów

Podziel się: