Meble dla DPS-u. Kultowa kawiarnia zaprasza na kolejną akcję

seniorki - kelnerki fot. Kociak FB

Poznańskie seniorki postanowiły zostać… kelnerkami i w ten sposób pomóc w zebraniu pieniędzy na kupno mebli ogrodowych dla Domu Pomocy Społecznej na Wildzie. DPS ma ogródek, ale nie ma mebli, na których mogliby odpoczywać jego pensjonariusze.

W DPS przy ulicy Niedziałkowskiego 22 na Wildzie mieszkają osoby starsze i schorowane, a większość z nich ze względu na stan zdrowia nie może opuszczać placówki. Są w stanie wyjść co najwyżej do ogrodu, bo placówka taki posiada. Jednak nie ma tam mebli, które umożliwiałyby seniorom wygodny odpoczynek na powietrzu. Dlatego kilka seniorek wpadło na pewien pomysł związany z kultową kawiarnią “Kociak”, która już zorganizowała kilka podobnych akcji.

“Panie Adrianie, gdybyśmy trochę pokelnerowały to może coś uzbieramy na ten ogródek dla chorych Seniorów”- to usłyszałem od Seniorek będących na zdjęciu” – czytamy na profilu lokalu wpis współwłaściciela lokalu, pana Adriana Mieszały. – “Dla schorowanych, starszych osób, które z powodu swojego stanu zdrowia rzadko opuszczają Dom Pomocy Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego w Poznaniu jedynym „oknem na świat” jest ich ogródek, na którym brakuje wygodnych krzeseł i foteli ogrodowych… Postanowiły im pomóc inne Seniorki. Te uśmiechnięte Panie BĘDĄ KELNERKAMI w Kociaku! W najbliższą niedzielę od 9.00 do 11.00 serwują pyszne ciasta, desery i kawę.
Wszystkie napiwki, które uzbierają przekazują na zakup mebli ogrodowych do DPS przy ul. Niedziałkowskiego. My z kolei jako Kociak podczas ich całego serwisu przekazujemy 30% obrotu. Nasz cały Zespół również się dorzuci”.

Panie Stefania, Mariola, Halinka, Lidka, Iwona, Bożena, Anna, Roma i oczywiście pan Adrian zapraszają więc do “Kociaka” 29 października od 9.00 do 11.00. Kto nie może przyjść – może wspomóc akcję na portalu “zrzutka”.

“Ja jestem pod wrażeniem chęci, bezinteresowności oraz prawdziwej lekcji społeczeństwa od naszych Seniorek” – podsumowuje pan Adrian. – “Dlatego proszę Was o miłe słowo w komentarzu – na pewno się ucieszą!”.

Podziel się: