Mateusz Ziółko w Blue Note

Teksty jego piosenek koją serce, dodają nadziei, a czego chcieć więcej? Nic więc dziwnego, że bilety na koncert były wyprzedane na kilka tygodni wcześniej. I nikt, kto je kupił, nie żałował.

Już na godzinę przed koncertem przed sceną nie dało się wcisnąć szpilki, a o miejscu siedzącym można było tylko pomarzyć. Dominowały panie – ale trudno się temu dziwić, bo Mateusz Ziółko jest bardzo, bardzo przystojny…

Jednak poza urodą ma też niewątpliwy talent. Trzeba mieć głos, żeby zaśpiewać “Bohemian Rapsody” czy “I am still standing”, a Mateuszowi Ziółko to się udało. Wibracje i siła jego głosu chwilami wbijały w krzesło, a publiczność słuchała jak zaczarowana. Jednak największy aplauz widzów wywołały piosenki z debiutanckiego albumu Mateusza Ziółko „Na nowo”. Tytułowa piosenka płyty od kilku tygodni gości na wszystkich listach przebojów. Kolejny utwór z tego albumu, „W płomieniach”, był najczęściej grany w polskich rozgłośniach radiowych w 2017 roku, a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 50 milionów wyświetleń.

To był magiczny wieczór spędzony z doskonałym muzykiem, który poza wyglądem dysponuje też świetnym warsztatem. Koncert miał tylko jedną wadę – był stanowczo za krótki…

Mateusz Ziółko – pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, wśród nich zwycięstwo III edycji programu „The Voice Of Poland” oraz X edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Mateusz zwyciężył także w konkursie „Super Debiuty” podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Był członkiem składu koncertowych projektów muzycznych, takich jak np. Michael Jackson Symfonicznie, Freddie Mercury Symfonicznie czy Queen Story. Występował jako support przed organizowanymi w Polsce koncertami zagranicznych artystów, takich jak m.in. Amy Macdonald, Coolio czy John Miles. 9 czerwca 2015 wystąpił u boku Andrei Bocelliego na koncercie w ramach Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu.
Obecnie Mateusz koncertuje w całej Polsce, promując swoją debiutancką płytę.

Agnieszka Paluch, el

Podziel się: