Mateusz Morawiecki, premier RP, zapowiedział dzisiaj wprowadzenie dodatku dla osób o całkowitej niepełnosprawności.
Na dodatkowe pieniądze, wypłacane co miesiąc, będą mogły liczyć osoby powyżej 18. roku życia, które są niezdolne do pracy i samodzielnego życia. – Kwota jest cały czas liczona, ale będzie to najprawdopodobniej 500 złotych miesięcznie – wyjaśnił Morawiecki. Jak dodał dodatek miałby zostać wprowadzony w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Pieniądze mają pochodzić między innymi z podatku handlowego.