Mateusz Morawiecki przyjedzie do Wielkopolski

Mateusz Morawiecki fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie Marlena Maląg i Waldemar Buda wezmą udział w Wielkopolskim Forum Samorządowym. Forum organizuje Prawo i Sprawiedliwość, a odbędzie się pod hasłem “Spotkajmy się w Kaliszu i porozmawiajmy o szansach dla samorządów”.

Na spotkanie zaproszono samorządowców z całej Wielkopolski. Spotkają się 12 czerwca w Akademii Kaliskiej i będą mogli wziąć udział w kilkunastu panelach dyskusyjnych. Do wyboru będą mieli panel o finansach samorządów w czasie inflacji i wojny o inwestowaniu w rozwój kultury, o rozwijaniu lokalnego rynku pracy, znaczeniu sportu, budownictwa społecznego, o nowych wyzwaniach stojących przed edukacją w dobie przemocy w szkołach i innych współczesnych zagrożeń, o roli samorządów w budowaniu polityki społecznej oraz zielonej przyszłości w świetle aktualnych przepisów.

Forum odbywa się pod patronatem posła Jana Mosińskiego z PiS. Poseł powiedział Radiu Poznań, że kilka miesięcy temu pojawił się pomysł, by zapytać samorządowców, jak oceniają rolę gmin, powiatów i województw w nowym modelu polityki rozwoju wprowadzonym przez rząd. Nie zabraknie też rozmów o przyszłości Polski, co z pewnością ułatwi fakt, że gośćmi forum będą premier Mateusz Morawiecki, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda. Swoją obecność zapowiedziało 250 samorządowców z regionu.

Podziel się: