Materiały pirotechniczne w piwnicy, amunicja i narkotyki w mieszkaniu

Trzy miesiące aresztu otrzymał mężczyzna z gminy Czerwonak, który przechowywał w pomieszczeniu gospodarczym w budynku wielorodzinnym materiały pirotechniczne. Jak się jednak okazało, to nie one były bezpośrednią przyczyną jego zatrzymania. W mieszkaniu 21-latka policjanci zabezpieczyli także amunicję oraz substancje narkotykowe. Teraz za ich posiadanie młody mężczyzna odpowie przed sądem.

24 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednej z piwnic w budynku wielorodzinnym w Koziegłowach znajdują się materiały, które przypominają improwizowane ładunki wybuchowe. W ocenie osoby zgłaszającej, tak wyglądające przedmioty mogły zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców. Po otrzymaniu takiej informacji, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czerwonaku natychmiast pojechali na miejsce. Ze względu na charakter zgłoszenia oraz powagę sytuacji, do zdarzenia zostały skierowane również inne służby ratunkowe.

Na miejscu, dowodzący akcją podjął decyzję o ewakuacji budynku w celu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. Kiedy osoby przechodziły w wyznaczoną bezpieczną strefę, mundurowi zabezpieczyli materiały wybuchowe. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji potwierdzili, że znalezione środki to materiały pirotechniczne, których posiadanie nie wymaga specjalnego zezwolenia. Dlatego też po zakończeniu działań, mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

W międzyczasie policjanci ustalili do kogo należy pomieszczenie, w którym znalezione zostały materiały. Okazało się, że właścicielem lokalu jest jeden z mieszkańców bloku, który aktualnie był w domu. Mężczyzna został zatrzymany. Po przeszukaniu pomieszczeń policjanci z Czerwonaka zabezpieczyli dodatkowo kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji. Następnie, mundurowi z psem tropiącym sprawdzili mieszkanie 21-latka, a w nim znaleźli środki narkotyczne.

Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Autor: KMP

2
Dodaj komentarz

avatar
Dyżurny Krwa Kraju
Dyżurny Krwa Kraju

? “środki narkotyczne”? Alkohol to niby co? “środek budujący mądrość społeczeństwa”? Zalegalizować i kryminał nie będzie miał z roślinki dochodów a zamiast tego opodatkować + polskie uprawy + eksport. Od razu zastrzyk kasy do państwa i więcej ludzi ma pracę. Jakim trzeba być trepem żeby nie wykorzystać tego gospodarczo. Widocznie niektórzy ludzie u władzy mają z tego dochody póki jest nielegalne. Żenada co się w tym państwie dzieje, sto lat za murzynami i 1000 za USA. Narkotyki? Buhaha ignoranci bez edukacji. Alkohol jakoś nikogo z ciężkich chorób nie wyleczył… Tak samo jak żadna tabletka nie pomaga na ból BEZ działań niepożądanych. Jedyne działanie nie pożądane jakie może dać olejek z THC to glupawka i relaks na kanapie. Po tym nie da się zachowywać agresywnie w przeciwieństwie do alko… Żenada