Martwy lis powieszony na znaku drogowym. Mieszkańcy są wstrząśnięci

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W podgrodziskiej miejscowości Trzcinica na znaku drogowym z nazwą miejscowości znaleziono powieszonego martwego lisa. Okoliczni mieszkańcy są zbulwersowani i nazywają sprawcę tego czynu „psychopatą”.

O sprawie napisał Głos Wielkopolski, który otrzymał zdjęcie powieszonego lisa na redakcyjną skrzynkę 15 marca. Fotografia była tak drastyczna, że redakcja nie zdecydowała się na jej publikację bez zasłonięcia niektórych fragmentów.

Martwego lisa zauważyli mieszkańcy 15 marca i od razu powiadomili o sprawie sołtysa Trzcinicy, Macieja Łabińskiego. Jednak gdy ten dotarł na miejsce, zwierzęcia już tam nie było. Mimo to sołtys jest zszokowany sytuacją. Nie ma też pojęcia, kto i dlaczego miałby powiesić martwe zwierzę na znaku drogowym.

Podobnego zdania jest Honorata Kozłowska, burmistrz pobliskiego Wielichowa, stolicy gminy. O całej sprawie powiadomiła policję w Rakoniewicach, prosząc o zwiększenie liczby patroli. Zwróciła też uwagę, że nie tak dawno w gminie miały miejsce incydenty ze strzelaniem z wiatrówki do kotów. Jak powiedziała gazecie, policja obiecała zająć się sprawą i przeprowadzić dochodzenie. Jej zdaniem takie zdarzenia nie powinny mieć miejsca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: