Marszałek Marek Woźniak

Marszałek Marek Woźniak na obchodach rocznicy Porozumień Sierpniowych w Gdańsku

31 sierpnia marszałek Marek Woźniak będzie gościem obchodów 40-lecia Porozumień Sierpniowych w Gdańsku i weźmie udział w złożeniu wspólnej wiązanki na cmentarzu wojskowym w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Uroczystym otwarciem Historycznej Bramy Stoczni Gdańskiej nr 2 z udziałem m.in. Lecha Wałęsy rozpoczną się w poniedziałek 31 sierpnia br. obchody 40-lecia Porozumień Sierpniowych, w których – na zaproszenie Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska – będzie uczestniczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Święto Wolności i Demokracji odbywa się pod hasłem „Solidarność na nowe czasy”.

– Solidarność i Porozumienia Sierpniowe były fundamentem polskiej demokracji – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. – Dla mojego pokolenia to był wielki początek! Początek zmian w naszym kraju i potem w naszej części Europy. Pamiętam ten niesamowity entuzjazm społeczny i poczucie solidarności nas wszystkich. Cieszę się, że mogę – na zaproszenie pani prezydent Aleksandry Dulkiewicz – świętować tę rocznicę w Gdańsku. Europejskie Centrum Solidarności to najlepsze miejsce dla uczczenia tej ważnej dla wszystkich Polaków daty.

Podczas obchodzonego w Gdańsku święta Marszałek Woźniak weźmie udział w odbywających się w Europejskim Centrum Solidarności oraz w Strefie Samorządowej dyskusjach „Solidarność na nowe czasy”, „Samorządowa Solidarność w edukacji. Co robić, gdy nie można liczyć na rząd”, „Samorządy dla Polski – spotkanie samorządowców na temat organizacji nowego ruchu samorządowego”.

Marszałek wraz z innymi samorządowcami weźmie też udział w złożeniu wspólnej wiązanki na Cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Ceremonia obejmie też modlitwę i zapalenie zniczy.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze