Marsz Równości pod patronatem prezydenta Jaśkowiaka

Marsz Równości Poznań 2021 fot. Sławek Wąchała

“XIX Marsz Równości z patronatem honorowym prezydenta miasta Poznania” – poinformowała Grupa Stonewall, organizator Poznań Pride Week i Marszu Równości, na swoim profilu społecznościowym. Marsz Równości przejdzie przez Poznań 1 lipca.

Marsz przejdzie przez południową część Poznania i jest jednym z elementów Poznań Pride Week, który trwa od 24 czerwca. Imprezy i spotkania odbywają się na Dziedzińcu Różanym CK Zamek. Na co jeszcze można się wybrać?

PIĄTEK 30 czerwca
18.00 – SOHO NA ZAMKU- tęczowa impreza na Dziedzińcu Różanym w dawnym Zamku Cesarskim. Będzie głośno, radośnie i kolorowo! Bawimy się do 22.00
22.00 – PRIDE FEST dzień II – usłyszymy Shyness!, KIWI, ATLVNTA i NOVIKĘ z zespołem.

SOBOTA 1 LIPCA
12.00 – Pride Piknik przed Lokum Stonewall, w tym strefa organizacji pozarządowych i partii politycznych oraz strefa CONVERSE
15.00 – XIX MARSZ RÓWNOŚCI W POZNANIU – wyrusza z ulicy św. Marcin na wysokości zamku, wraca w to samo miejsce i jeszcze przez pewien czas bawi się na ulicy przy muzyce z platform.
19.30 – PRIDE FEST dzień III – wspólne zakończenie Pride Week Poznań oraz Festiwalu Malta. Na scenie pojawią się Natalia Nykiel, BAASCH oraz BASS BRASS współtworzony przez Wojciecha Urbańskiego i Izabela Smuczyńska – zwyciężczyni Lokum Stars Lab 2023. Wieczór zwieńczy najlepsze afterparty z DJ BLIK feat. Dominika Płonka.

W wydarzeniu na Facebooku udział w Marszu Równości zadeklarowało 1700 osób, a ponad 3000 jest zainteresowanych.

Podziel się: