Mariusz Kwaśniewski i Nieme Kino w Blue Note

Podczas dziesiątej audycji w Blue Note Mariusz Kwaśniewski będzie gościć Nieme Kino oraz Orkiestrę Prowincjonalną. Rozmowy z zespołami będą przeplatać się z ich występami.

Nieme Kino to powstała w połowie 2015 roku formacja artystyczna tworząca muzykę z pogranicza piosenki autorskiej, bluesa i muzyki alternatywnej, łącząca świat instrumentów akustycznych ze światem muzyki elektronicznej często w bardzo psychodelicznych klimatach. Niebanalne teksty i eksperymentalne saksofony w bardzo smutnym, wzbogaconym elektroniką wydaniu. Nieme Kino to połączenie trzech sztuk: filmu, muzyki i fotografii w jednym przedstawieniu artystycznym.

„Jest nam niezmiernie przyjemnie, że ten wyjątkowy wieczór spędzimy razem” – komentują muzycy grupy. – „Zapraszamy Was na jedyny w swoim rodzaju koncert. Całe wydarzenie (koncert i rozmowa o muzyce) będzie rejestrowane radiowo i ukaże się na antenie Radia Afera. Obiecujemy bardzo emocjonalny występ, ciekawą rozmowę i konkurs, w którym będzie można otrzymać naszą płytę”.

Orkiestra Prowincjonalna to z kolei nietuzinkowa propozycja podania literackiego tekstu w eklektycznej, muzycznej ramie. Każdy muzyk wnosi do Orkiestry siebie, eksponując jednak głównie to, co w nim wygniecione, menelskie i wstydliwe na co dzień.

Spotkanie rozpocznie się w Blue Note (ul. Kościuszki 79) 22 stycznia o godzinie 20.00. Bilety: 10 zł.

el

Podziel się: