Marek Woźniak: “Samorząd Województwa docenia ogromny wkład policji w zapewnianiu bezpieczeństwa”

Marszałek Marek Woźniak wręczył puchary i nagrody finalistom wojewódzkim XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji.

Sierż. szt. Patrycja Wojtas z psem Imperiał z KMP w Kaliszu oraz sierż. szt. Paweł Buczyński z psem Koks z KMP w Poznaniu będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu podczas mistrzostw ogólnopolskich, które odbędą się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

– Macie Państwo szczególne umiejętności w nawiązywaniu kontaktu, a jednocześnie partnerstwa ze zwierzęciem, co wymaga od Was określonej wrażliwości i zrozumienia jego języka – powiedział Marszałek Marek Woźniak, gratulując zwycięzcom osiągniętych wyników.

W eliminacjach wojewódzkich najlepsza okazała się sierż. szt. Patrycja Wojtas z KMP Kalisz w kategorii psa do wyszukiwania zapachu narkotyków. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął Krzysztof Ciach (z suką Izba) z KMP Poznań, a trzecie (także w kategorii narkotyki) – jego kolega z komendy Jacek Czerniak z psem Huzar. Czwartym miejscem, ale już w kategorii psa do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych cieszył się Paweł Buczyński z KMP Poznań, a piątym także w tej kategorii – Stanisław Ludwiczak z KMP Kalisz.

– Samorząd Województwa docenia ogromny wkład policji w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom i to na najwyższym poziomie. Dlatego staramy się wspomagać policję finansowo oraz przez dobre partnerstwo i współpracę, które trwają od wielu lat – dodał Marszałek Marek Woźniak, który objął patronatem honorowym zawody wojewódzkie XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji.

Teraz najlepsi przewodnicy psów do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz zapachów materiałów wybuchowych z całego kraju wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich staną do rywalizacji w czterodniowych zmaganiach o indywidualne i drużynowe mistrzostwo Polski. Finał krajowy XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji odbędzie się w dniach 3 – 6 września 2019 roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

mat. pras. / op. AS

Podziel się: